Makijaż Permanentny

Czy makijaż permanentny jest bolesny?

Odczuwanie bólu jest sprawą indywidualną! Przed zabiegiem stosowane są maści oraz żele znieczulające, które minimalizują poczucie dyskomfortu. Do makijażu ust stosowane jest również znieczulenie stomatologiczne, które może wykonywać tylko lekarz. Dość bolesny jest makijaż ust i powiek, a makijaż brwi jest raczej mało przyjemny, nie można go nazwać bolesnym.

Zabieg wykonuje wykwalifikowana i dyplomowana linergistka. Oprócz doświadczenia jako kosmetyczka i wizażystka, osoba taka musi mieć zdolności plastyczne. Doświadczona kosmetyczka-linergistka precyzyjnie i bezpiecznie wykonuje tego typu zabiegi.

Zalecenia około zabiegowe:

• na 24 godziny przed i po wykonaniu makijażu nie należy spożywać alkoholu, preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy (np. aspiryna) oraz napojów zawierających kofeinę .
• do 4 dni po zabiegu może występować obrzęk i podrażnienie, a makijaż może wydawać się zbyt intensywny.
• ok. 30 – 40 dni po zabiegu barwnik utrwala się w naskórku i dopiero wtedy pigment uzyskuje właściwy kolor (w tym czasie zalecana jest wizyta kontrolna i korekta makijażu).
• 2-5 dni po zabiegu pigmentowana skóra nie może mieć kontaktu z wodą i mydłem, powinna być sucha. W tym czasie skórę należy oczyszczać solą fizjologiczną i pielęgnować tylko zaleconymi preparatami o działaniu regenerującym i kojącym.
• po utworzeniu się strupka po zabiegu, nie należy go drapać i usuwać.
• po zabiegu nie należy korzystać z solarium, sauny i basenu przez okres 10 dni.
• przez minimum miesiąc po zabiegu należy stosować kremy o bardzo wysokiej protekcji przeciwsłonecznej.
• do zakończenia procesu gojenia nie należy wykonywać makijażu w pigmentowanej strefie
• po wykonaniu makijażu ust w pierwszym dniu należy pić przez słomkę i po każdym posiłku myć zęby.
• przy tendencji do występowania opryszczki, po makijażu permanentnym ust zaleca się przyjmować po konsultacji z lekarzem preparat antywirusowy (Heviran 200mg 2-5x dziennie), począwszy od dnia zabiegu i kontynuować jego zażywanie przez 5 następnych dni.
• po makijażu permanentnym oczu nie należy zakładać soczewek kontaktowych przez 4-5 dni, oczy można przemywać solą fizjologiczną.

Po ok. 2 -4 tygodniach po zabiegu niezbędna jest korekta, która powinna wyrównać powstałe nierówności. Ostateczny efekt makijażu otrzymujemy po kilku dniach od korekty. Podczas gojenia należy miejsca poddane zabiegowi smarować preparatem natłuszczającym, przyspieszającym gojenie. Linergistka wykonująca zabieg z pewnością doradzi, jakiej maści powinnaś używać.

Jak długo trwa zabieg?

Wykonanie makijażu trwa zazwyczaj od 1 do ok. 2 godzin. Iniekcja pigmentu pod skórę wymaga niebywałej precyzji i skrupulatności.

Makijaż permanentny – czy warto go wykonać?

Makijaż permanentny to dobre rozwiązanie dla kobiet, które nie mają czasu na wykonywanie codziennego make-upu, a ponadto chcą atrakcyjnie prezentować się bez względu na okoliczności. Nawet wtedy, kiedy wstajemy z łóżka, wychodzimy spod prysznica, czy też jesteśmy po kilkugodzinnej konferencji, wygląd partii twarzy poddanych makijażowi permanentnemu pozostanie bez zarzutu. To także dobry sposób na korektę niedoskonałości w wyglądzie. Zabieg ten ma niezliczone zalety.